Angela Gaber

Nie jestem znawczynią mody i świata fashion, ale idealnie czuję się w towarzystwie kolorów, dobrych tkanin, ozdób i biżuterii. Z wykształcenia jestem kulturoznawcą, ale czym jest wykształcenie? Odkąd pamiętam, kieruję się intuicją, idę tam, gdzie mnie ciągnie, a nie tam, gdzie mnie nauczono...Stąd właśnie znam smak cudnych manowców, ale i szczęścia. Nie zawaham się, mówiąc, że mam na myśli muzykę: muzykę świata etno, folk, roots – aż do współczesnych ich wariacji. I może nie jestem muzykoznawcą, a i zasady muzyki też mnie nie krępują, to dźwięki najbliższe człowiekowi, rdzenne, muzyka różnych kultur i zakątków świata budzą we mnie poruszenie i szacunek zarazem. Podobnie jak cygański tabor, do którego zawsze miałam ochotę się przyłączyć... 

Założycielką UADO jest krakowska projektantka Ola Stodółka, która wiedzę na temat mody zdobywała – jako dusza artystyczna – w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru          w Krakowie oraz – jako racjonalna zodiakalna Panna – w Zespole Szkół Odzieżowych         w Krakowie, gdzie poznała tajniki technologii odzieży oraz niezbędnego warsztatu krawieckiego. Przez sześć lat pracowała dla największej polskiej firmy odzieżowej na stanowisku technologa odzieży.

W 2015 roku postanowiła, że własna marka modowa będzie jej sposobem na uczynienie świata lepszym i piękniejszym. Rozwija autorską markę UADO, ponieważ uważa, że modnym nie jest to, w czym chodzą wszyscy, wręcz przeciwnie – dzięki modzie można świadomie wyrazić siebie. Ubrania UADO zwracają uwagę prostymi, choć zdecydowanymi formami. Cechuje je subtelna dojrzałość, pozwalająca celebrować odwagę i niezależność. Marka inspirowana jest organicznymi kształtami, czerpie inspiracje z natury, prezentuje estetykę spokoju, który przeradza się w siłę. Ola Stodółka.

Studiowałam dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim (specjalizacja z reklamy i PR) oraz sztukę na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracę w mediach rozpoczęłam 16 lat temu w redakcji "Kroniki Krakowskiej" - lokalnego programu informacyjnego TVP Kraków. Przygotowywałam newsy na antenę lokalną            i ogólnopolską TVP (Wiadomości, Panorama, programy TVP Info).Zajmowałam się także organizacją koncertów i imprez (technika estradowa, nagłośnienie, koncepcje imprez, realizacja audio-video) oraz szkoleniami. 
Od 2008 jestem związana z TVN jako reporterka programów Uwaga! oraz Superwizjer. Moja praca to moja pasja. Uwielbiam słuchać ludzi i pomagać im. Nic nie sprawia mi większej radości niż łzy szczęścia moich bohaterów, gdy udało się pomóc im zmienić swoje życie. Nie osiągnęlibyśmy tego wszystkiego, gdyby nie Państwa, czyli Widzów pomoc. Bardzo zatem dziękuję i czekam na informacje, czym powinniśmy się jeszcze zająć: a.mrozek@tvn.pl. Agnieszka Mrożek

Od wielu lat staram się wykorzystywać ubiór regionalny w modzie współczesnej. Moje działania artystyczne opierają się na tematyce nowej symboliki. Tworzyłam kostiumy do filmu „Wojaczek” oraz etiudy „Wypadek” w reżyserii Lecha Majewskiego, a także wielu innych. Obecnie moja działalność twórcza to efekty artystycznych poszukiwań związanych z identyfikacją wizualną regionu śląskiego. Opisać można mnie słowami „artystka multimedialna”. Moje prace prezentowane są na pokazach i wystawach krajowych, ale także poza granicami kraju. Moja działalność to także akcje prospołeczne – stworzyłam projekty takie jak Świat w oczach dziecka, współpracowałam w Krzysztofem Hołowczycem w ramach akcji Kierowca Bezpieczny. Oprócz tego do mojego dorobku należy projekt Modny Śląsk, Sukcesu, gale Europejskiego Kongresu Gospodarczego oraz Europejskiego Kongresu Gospodarczego Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Moda na Śląsk. W plebiscycie Dziennika Zachodniego uznano mnie za jedną z najbardziej wpływowych kobiet regionu śląskiego.Jestem wydawcą Modny Śląsk online oraz Mariacka.eu.
Ilona Kanclerz

Lidia Kopania. 27 października 2006 wydała debiutancki, solowy album, zatytułowany Intuicja. Krążek promowany był przez single: „Sleep”, „Hold On” i „Twe milczenie nie jest złotem”, a także „It Must Be Love”, z którym Kopania zgłosiła się do udziału w koncercie Piosenka dla Europy 2007, będącym krajowymi eliminacjami do 52. Konkursie Piosenki Eurowizji. Utwór zajął pierwsze miejsce na liście rezerwowej. Latem tego samego roku zwyciężyła w głosowaniu widzów festiwalu TOPtrendy 2006, organizowanego przez telewizję Polsat, wykonując dwa utwory: autorski „Sleep” oraz cover utworu ABBY „The Winner Takes It All

W 2007 rozpoczęła pracę nad materiałem na drugi album studyjny.

Płyta, zatytułowana Przed świtem, ukazała się 6 czerwca 2008. Album promowany był przez singel „Rozmawiać z Tobą chcę”. 14 lutego 2009 z piosenką „I Don't Wanna Leave” wystąpiła w koncercie Piosenka dla Europy 2009, będącym finałem krajowych eliminacji eurowizyjnych. Zajęła w nim pierwsze miejsce (drugie miejsce w głosowaniu jurorów

i pierwsze w głosowaniu widzów), dzięki czemu została wybrana na reprezentantkę Polski w 54. Konkursie Piosenki Eurowizji w Moskwie. Od 28 lutego do 18 kwietnia odbywała europejską trasę promocyjną, obejmującą występy m.in. w ŁotwieMołdawiiWielkiej BrytaniiHolandiiIrlandii i Ukrainie. Na początku 2014 zaczęła pracę nad materiałem na nowy album studyjny. 

Manuela Michalak

W 2001 uczestniczyła w pierwszej polskiej edycji reality show Big Brother, w którym zajęła drugie miejsce. Uwielbiana przez widzów. Postać kreatywna, szczera i absolutnie wyjątkowa.

Po zakończeniu programu razem z pozostałymi uczestnikami Big Brothera wystąpiła          w dwóch filmach Jerzego GruzyGulczas, A jak myślisz... (2001) oraz Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja (2002). W telewizji TVN przez 3 lata, najpierw z Andrzejem Grabarczykiem, a następnie z Aleksandrą Wolf, współprowadziła program Maraton uśmiechu.

W 2001 została członkiem Unii Wolności. Zajmowała się handlem paramedykamentami.

W 2013 dołączyła do obsady serialu Wawa Non Stop. Pojawiała się w nim gościnnie.

Magda Gembal.

Organizator Projektu Modne Miasto. Redaktor naczelna Town Trendy. Były rzecznik prasowy i redaktor naczelna gazet informacyjnych, koordynator akcji charytatywnych, wydawca, producent sesji fotograficznych i modowych wydarzeń. Organizator TLOTY, organizator projektów NadaMedia, Modne Miasto, Mielec Fashion Time, współorganizator Międzynarodowego Kongresu Imperium Kobiet.

Dziennikarz radiowy, prasowy w działach publicystyka, reportaż. Autor kampanii wizerunkowych, społecznych, wydawniczych, wyborczych, produktowych czy reklamowych. Pełni funkcję dyrektora kreatywnego w Daszu – firmie Public Relations. 

Kobieta pełna pasji i zaangażowania. Skarbnica wiedzy z zakresu budowania wizerunku.

Współpracuje z najbardziej wpływowymi kobietami w Polsce, mając jeden cel. Budzenie      w świadomości innych potrzeby twórczej. 

Ania Dudek

Niepoprawna optymistka, utalentowana, młoda Orawianka, znana w Krakowie jako „The Voice of Cracow”, absolwentka AGH, finalistka IV edycji Mam Talent, skromny, pełen wdzięku, zodiakalny Rak. Ma za sobą występ w programie Dzień Dobry TVN, recital podczas Gali wręczenia nagród laureatom VI edycji Konkursu im. Maćka Szumowskiego w Krakowie oraz występy na wielu rozmaitych wydarzeniach kulturalnych. Obecnie współpracuje z wieloma znanymi muzykami i DJ-ami oraz pracuje nad autorskim materiałem. Ania śpiewa odkąd pamięta. „Od zawsze” wiedziała, że śpiew jest tym, co kocha. Pierwsze telewizyjne show, w którym Orawianka wzięła udział to I edycja “X Factor”. Wtedy, podczas castingów śpiewając słynną piosenkę "What a wonderful world" Louisa Armstronga, zachwyciła jurorów oraz widzów TVN. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek młodego pokolenia. Jej koncerty przyciągają publiczność poszukującą niezwykłych doznań artystycznych i szczerości wykonawcy. Ania nikogo nie udaje, zawsze jest sobą. Artystce zawsze towarzyszą muzycy z najwyższej półki. Ta kombinacja sprawia, że będziecie Państwo ze wszech miar zachwyceni. Już dzisiaj zapraszamy Gości na jej recital podczas Gali Finałowej Folk & Design Night.

Magda Steczkowska - wokalistka, autorka tekstów, która na swoim koncie ma 4 solowe płyty. We wrześniu 2018 r. ukazał się jej piąty album z najpiękniejszymi piosenkami z polskich seriali zatytułowany „SeriaLove”. Przed rozpoczęciem kariery solowej współpracowała z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej.
Wzięła udział w programie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, mogliśmy ją oglądać również w programie „Aplauz, Aplauz!” i „Przygarnij mnie”. We wrzesniu na antenie TVN zobaczymy ją w programie „Ameryka Ekspress” w którym wzięła udział wspólnie z mężem. 
Aktywnie działa w akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.
Prywatnie żona Piotra Królika (perkusisty grupy Indigo, Brathanki) oraz mama trzech córek: Zosi, Michalinki i Antoninki. Uwielbia podróże, muzykę klasyczną, dobre kino oraz włoską kuchnię.

Niesamowita osobowość sceniczna i niezwykle ciepła kobieta. Charyzmatyczna i pełna radości. Publiczność pokochała ją za szczerość i prawdę twórczą. 

Na początku swojej kariery występował w krakowskim Teatrze KTO. W latach 1990–1992 występował na deskach Teatru im. Juliusza Słowackiego, a w latach 1992–1997 w Starym Teatrze w Krakowie. Od 1999 występuje w warszawskim Teatrze Rozmaitości. Od 2008 jest członkiem zespołu Nowego Teatru w Warszawie.

Na szklanym ekranie zadebiutował w 1999 rolą w filmie Moja Angelika.

W 2005 w plebiscycie Trendy „Elle” otrzymał nagrodę dla „najlepszego aktora”.

W 2006 wystąpił w teledysku do piosenki „Gdybyś był” zespołu Łzy.

Jesienią 2008 uczestniczył w czwartej edycji programu telewizji Polsat Jak oni śpiewają. Niezwykła osobowość teatralna i telewizyjna. Człowiek wolności. Jacek Poniedziałek.